Güneşte Islatılmış Karides ve Sebzeli Kızarmış Pilav

Karides ve sebzeli pilav - çıtır çıtır pilav, etli karides ve sebzeli bir fiestadan oluşan lezzet dolu bir rollercoaster, destansı bir gece için güneş tarafından öpüldü. Ağzınızda bir parti!

Güneşte Islatılmış Karides ve Sebzeli Kızarmış Pilav
Lezzet ve eğlencenin tek bir tabakta çarpıştığı karides ve sebzeli pilavın her lokmasının tadını çıkarın.

Ah, lezzetlerin çarpıştığı ve ağzınızda uyumlu bir kaos yarattığı kızarmış pilavın görkemli dünyası. Bugün sizi o kadar güzel bir karides lezzetiyle tanıştıracağız ki, rüzgârda güneşlenirken mutfak hayatının anlamını düşünmenize neden olabilir. Evet, doğru duydunuz, karides ve sebzeli pilav.

Malzemeler:

  • 1/2 kg karides
  • 2 su bardağı (0,47 l) pirinç
  • 3 su bardağı (0,71 l) su
  • 2 yumurta
  • 2 kereviz sapı
  • 1 demet kişniş
  • 6 yeşil soğan
  • 2 adet közlenmiş Kaliforniya biberi
  • 1/2 kg lahana
  • 1/4 fincan soya sosu

Talimatlar:

Adım 1:

Her şeyden önce pirinci alın ve kızartmaya başlayın! Biraz yağla birlikte bir tavaya atın ve iyice cızırdatın. Pirincin yağda dans etmesini ve altın sarısı bir lezzetle öpüşmesini istiyorsunuz. Bittiğinde, gerçekleşmeyi bekleyen bir pilav partisi gibidir.

Adım 2:

Şimdi tencerenin kapağını kapatın ve pişmeye bırakın. Ama işte burada işler ilginçleşiyor - pilav pişip kendini rahat hissettiğinde, onu mini bir tatile gönderiyoruz. Hayır, Bahamalar'a göndermiyoruz. Bunun yerine, dinlenmesine, güneşlenmesine ya da biraz taze rüzgar almasına izin vereceğiz. Neden mi? Çünkü bu pilav gece servis edilmesi gereken bir süperstar ve parti öncesi ışıltıya ihtiyacı var.

Adım 3:

Pilavınız altın rengini alırken, deniz ürünleri yıldızlarımızdan, yani karideslerden bahsedelim. Soyun, haşlayın ve dilimleyin. Bu karidesler partinin can damarı gibi - aksiyona hazır!

Adım 4:

Şimdi biraz yumurta heyecanı yaratalım. Yumurtaları alın ve iyice çırpın. Hayır, çok sert değil. Yumurta draması istemiyoruz. Yumurtaları bir tavaya dökün, omlet yapın ve kareler halinde kesin. Bu yumurta kareleri bu yemeğin havalı kedileridir.

Adım 5:

Mutfak ninjalarınızı toplayın - acı biber, kereviz, soğan, lahana ve kişniş. Doğrayın, doğrayın, doğrayın! Bu sebzeler, lezzetli hikayemize derinlik katan yardımcı oyunculardır.

Adım 6:

Büyük bir tencerede, biraz yağ ile pirincinizi atın, tuzlu olması için biraz soya sosu ekleyin. Şimdi karideslerimizi ve o kare yumurtalı havalı kedilerimizi davet edelim. Hep birlikte karıştırın ve bu tencerede bir mutfak dansı gibi olsun. Her şey mükemmel bir şekilde pişene kadar kısık ateşte kaynasınlar.

Adım 7:

Karides yerine deniz kulağı kullanarak bu lezzet şölenini bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Partinize gelen sürpriz bir konuk gibi, damak tadınız için daha da vahşi bir macera vaat ediyor.

Bir mutfak şaheseri: Abalone'lu güneşte kızarmış pilav - bir klasiğe olağanüstü bir dokunuş.
Bir mutfak şaheseri: Abalone'lu güneşte kızarmış pilav - bir klasiğe olağanüstü bir dokunuş.

İpuçları:

Daha zengin bir lezzet için pirinci pişirirken su yerine tavuk suyu kullanın.

Közlenmiş Kaliforniya acı biberiniz yoksa, sevdiğiniz herhangi bir acı biber türünü kullanabilirsiniz. Sadece doğramadan önce çekirdeklerini ve kaburgalarını çıkardığınızdan emin olun.

Yemeğe havuç, bezelye veya mantar gibi başka sebzeler de ekleyebilirsiniz.

Yemeği önceden yapmak için pirinç ve sebzeleri talimatlara göre pişirin. Ardından, pirinç ve sebzeleri bir tavada orta ateşte ısınana kadar tekrar ısıtın. Karidesleri ve doğranmış yumurtayı ekleyin ve 2-3 dakika veya karidesler iyice ısınana kadar pişirin.

Ve işte karşınızda güneşte kızarmış karides ve sebzeli kızarmış pilav. Öyle destansı bir yemek ki, güneş bile ihtişamına hayran olmak için mola veriyor. Dokuların, tatların ve bir miktar maceranın keyifli bir karışımı, hepsi de ay ışığı altında tadılmayı bekliyor. Bir dahaki sefere canınız kızarmış pilav çektiğinde, klasik bir yemeğe bu ilginç dokunuşla unutulmaz bir gece yaşayın. Malzemelerinizi hazırlayın ve yemek partisi başlasın!