Meksika'yı ziyaret etmek için 10 neden

Meksika hakkında konuştuğumuzda, güzelliği kadınlarının ve halkının sıcaklığının ötesine geçer, çünkü her köşede size her zaman hayata yeni bir bakış açısı kazandıracak bir sürpriz, deneyim veya hikaye bulacaksınız. Meksika'da seyahat etmek için 10 neden gibi Meksikalı veya yabancı olmanız önemli değil.

Meksikalı veya yabancı olmanız önemli değil, size Meksika'ya seyahat etmenin binlerce nedenini hatırlatmak istiyoruz. Yemek, kültür, plajlar ve insanlar sizi bekliyor.

İnsanlar

Dünyanın başka hiçbir yerinde ziyaretçileri karşılamaya ve onlara kendi ailesinin bir parçası olarak davranmaya istekli bir kasaba bulamazsınız. Başka hiçbir yerde böyle bir sevinç, yaşam ve ölüm tutkusu bulamazsınız.

Baharatlı

Biberler dünyanın birçok yerinde tüketilmesine rağmen, hiç kimse Meksika mutfağı gibi lezzetlerinden tam olarak yararlanamamıştır. Sadece ölmek enchilado değil, aynı zamanda size eşsiz bir deneyim sağlayacak lezzet karışımlarını bulmakla da ilgili. Belki de Habanero şili en sıcak olmayacak, aynı zamanda sadece Meksika'da hasat edilmeyecek, ancak Yahualica adı verilen Jalisco ağacı şili ile aynı kökeni temsil ediyoruz.

Tekila

1973'ten beri uygulanan ilk Meksika menşeli mezhebi. O zamandan beri mayalı agave içeceği Tequilana Azul'a Tekila denir. Guanajuato, Michoacán, Nayarit ve Tamaulipas'ta yapılan bir mezhebe sahip olduğu için sadece Jalisco'da damıtılmış en geleneksel içecek. Tekila en ünlü olmasına rağmen, Menşe Mezhebi olan tek damıtma ürünü değil, Michoacán'dan Mezcal, Sotol, Bacanora ve hatta Charanda da var.

Efsaneler

Tarlalardan ve orijinal köylerden ülkemizin tarihini besleyen hikayeler yaratılıyor. Hayal gücünün yanardağlarının siluetinde gördüğü bir ülke, sevgilisinin önünde diz çökmüş bir savaşçı figürünü Meksika'nın tüm vadisine bakan başka bir büyük yanardağa dönüştürdü.

Ölüm kültü

Ölümle gülen bir kasaba. Meksika'da, Kasım ayının her saniyesinde aileler, yiyecek ve içecek teklifleriyle, müzikleriyle, çiçekleriyle, bir gece ölenlerinin ruhunu alma sevinciyle, ölülerinin dönüşünü beklerler.

Sahiller

Meksika, denizle çevrili bir ülkedir ve binlerce kilometrelik sahilleri ve kıyı şeridinde, yüzme havuzları gibi en sakin ve en kristal sulardan sörf yapmak için büyük dalgaları olanlara kadar her zevke uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Hiçbir şey için değil dünyanın en iyi sörfçü Meksikalı.

Müzeler

Sadece Meksika'da neredeyse her konuya adanmış müzeler bulabilirsiniz. Tarih öncesi, tarihe ve hatta çağdaş meselelerle ilgilenenlerden CDMX dünyanın en çok müzesine sahip olduğu şehir değil. Maya arkeolojisi veya eski oyuncak parçaları gibi eşsiz koleksiyonlar.

Gastronomi

Kültürlerin ve lezzetlerin karışımı, Meksika gastronomisini dünya çapında en karmaşık ve tanınan ülkeler arasına yerleştirir. Uluslararası kabul görmüş restoranlarından köşedeki yemeklere. Meksikalılar yemeklere, tatlara, zevkinize ve bütçenize bakılmaksızın tadabileceğiniz anılarla aşık olurlar.

Mariachi

Mariachi notları, Meksika'yı ünlü hale getirdi ve dünya çapında kutlamaları canlandırdı. Mariachi o kadar ünlü ki, birçok ülkede kopyalandı ve şimdi Çin, Rus, Fransız mariachis, vb bulabilirsiniz. Meksika müziği mariachi'den çok daha fazlasıdır, ancak tanımak için ülkenin her yerine seyahat etmek zorunda kalacaksınız. huapango, oğul, cha cha cha, rock, ska ve hatta her zaman onun sesine dans eden bu metal seslerinden çeşitleri.

Sürrealizm

Meksika, her şeyin normal görünmeyeceği çok şeyden oluşan bir karışım. Dünyanın birkaç bölgesinde, kaç farklı sahnenin bir arada var olduğunu göreceksiniz. Gerçeklerin genellikle hayaliyi aştığı bir zıtlık ülkesi.

Mexicanist tarafından