Meksika seyahati için 9 ilham verici fikir

Canlı bir kültür ve Aztek tarihi ile maceracı turistlerin Meksika'da keşfedecekleri çok şey var.

Teotihuacan'ı ziyaret edin

Mexico City'nin kuzeydoğusundaki bu arkeolojik kompleks görülmeye değer. 1. ve 7. yüzyıllar arasında bu antik yerleşim, dünyanın en büyük şehirlerinden biriydi. Kalbinde, üç milyon ton volkanik kayadan oluşan Güneş Piramidi yatıyor.

Guachimontones'e bakın

Jalisco eyaletinde, Guadalajara'nın yaklaşık bir saat batısında, bu dairesel basamaklı piramitler İnkalardan ve Azteklerden önce M.Ö. 300 yılına kadar uzanıyor. Onları inşa eden insanlar hakkında çok az şey biliniyor.

Ölülerin Günü'nü Yaşayın

Kasım ayı başlarında, Ölüler Günü Meksika'da kutlanır. James Bond filmi Spectre, Mexico City'de bir Ölüler Günü geçit töreni düzenliyor, ancak geçit töreni aslında hiç orada gerçekleşmemişti. Mexico City, 2016 yılında ilk Ölüler Günü geçit törenini gerçekleştirdi, filmden ilham aldı ve hükümeti turizmi artırmak için destekledi.

Toltec savaşçılarını görün

Meksiko'nun kuzeybatısında, Tula'da, eski Toltec savaşçıları Atlantis figürleri ile temsil ediliyor. Eski Toltekler insan kurban ettiler. Tula'daki alanda kurban kurbanlarının kafalarının yerleştirildiği bir kafatası rafı bulunmaktadır.

Frida Kahlo Müzesi'ni (La Casa Azul) ziyaret edin

Mexico City ziyareti olmadan hiçbir Meksika gezisi tamamlanmaz. Frida Kahlo Müzesi, La Casa Azul (Mavi Ev), Mexico City'deki Coyoacán semtinde yer almaktadır. Kahlo, 1958'de müze haline gelen La Casa Azul'da doğdu ve öldü. Küllerini tutan urn hala orada. Sovyet lideri Leon Troçki ressamla birkaç yıl boyunca bu evde yaşadı ve hatta kısa bir ilişkisi vardı.

Cancun Sualtı Müzesi'ne git

Cancun'da, 40 tonluk bir vinçle okyanus tabanına yerleştirilen İngiliz sanatçı Jason deCaires Taylor'ın bu heykellerini ziyaret edin. Mercanların büyümesini teşvik etmek için pH nötr çimentodan yapılmıştır.

Tequila'yı ziyaret edin

Ünlü içeceğin evi olan Tekila, içki fabrikaları ve ilginç mimariyle dolu renkli bir şehirdir. Tekila yapmak için agav bitkileri hasat eden çiftçilere Jimadors denir. Meksikalılar içeceği 'sıvı altın' olarak tanımlıyorlar, ancak bilim adamları ayrıca alkollü içeceği sentetik elmas yapmak için işlemenin bir yolunu buldular.

Chichen Itza'yı görün

Bu Maya kalıntısı Meksika'nın en çok ziyaret edilen arkeolojik alanlarından biridir. Meksika'daki Yucatán eyaletinin yarımadasında.

Guanajuato seyahat fiyatları

Renkli ve tarihi Gunanjuato şehrinde sömürge döneminden kalma konaklar, kiliseler ve pembe ve yeşil kumtaşı ile inşa edilmiş evler bulunur. Şehrin Kiss Alley'i sadece iki metre genişliğindedir. Geçen çiftler iyi şanslar için birbirlerini öpüyorlar.

Mexicanist tarafından